Některé detaily ohledně používání generátorů ozonu by nás ani nenapadli. Naštěstí mám Vás, zvídavé zákazníky, a proto si níže můžete přečíst odpovědi na dotazy, které nám přišly.

1) Zajišťujete nejen záruční, ale i pozáruční servis? Kde se zasílá zařízení - kde sídlí vaše servisní středisko?

Záruční i pozáruční servis máme u nás na firmě v Ostravě, U Hrůbků 170/18, Ostrava Nová Ves.

2) Jaká je poruchovost zařízení?

Měli jsme zatím jednu reklamaci z cca 350 prodaných ks, výměna časovače - mechanická závada. Ale obecně lze říci, že je přístroj složený z vyměnitelných komponent (destičky, zdroj, časovač, ventilátor). Vše dokážeme vyměnit.

3) Jaká je délka přívodního kabelu?

Délka kabelu je 1,5m - je to klasický eurokabel, který se prodává k počítačům. Lze v elektro obchodě koupit i délku 10m.

4) Prodáváte i náhradní ozónové desky? Jaká je jejich dostupnost a cena?

Keramické destičky pro G-3500 stojí 350,-Kč a pro G-5000 stojí 390,-Kč. Za zvýhodněnou cenu je prodáváme jen našim zákazníkům, do G-7000 i G-1000 potřebujete dva kusy. Držíme je skladem.

5) Cena desek pro vaše zákazníky bude trvale snížena nebo je to dočasná akce (ad 4)?

Díly budeme nabízet našim zákazníkům vždy za nejvýhodnější cenu a nebudeme to měnit. Cena se může mírně změnit v závislosti na inflaci nebo kurzu USD.

6) Když si případně koupím náhradní desky hned se zařízením, budou mít "stejný výkon" i např. po letech, kdy je budu měnit za staré?

Destičky vydrží při standardním skladování bez vlivu na výkon.

7) Budou tyto desky k dostání i po několika letech?

Ano máme v plánu je nabízet

8) Lze tyto desky vyměnit i doma nebo pouze v servisu?

Pokud máte elektrotechnické vzdělání můžete vyměnit sám, popřípadě požádat někoho. Není to nic složitého.

9) Deska se "opotřebovává" stále stejně (?) - když jede zařízení na menší výkon (3500), i když je zapnuté na výkon vyšší (7000) tj. cca 5000 hodin?

Přístroj G-7000 je koncipován jako dvojitý 3,5g generátor. Spínačem zapínáte jednu nebo obě destičky, tedy výrobu 3,5g nebo 7g. Při častém používání polovičního výkonu bude opotřebení různé.

10) Životnost desek je dána jen "hodinami v provozu" nebo stárnou i když se zařízení nepoužívá? Kolik měsíců či let takto vydrží?

Destičky vydrží řádově tisíce hodin provozu, pokud budete používat ve vlhkém prostředí, zkracuje se životnost. Skladováním nesnižujete životnost.

11) Zařízení, jak píšete, je nejlépe postavit na stůl ... Desinfikovat chci během doby, kdy budeme v zaměstnání tj. 1hodinu zařízení zapnuté + dalších 8 hodin působení, pak po návratu 10 minut vyvětrání ... je tento postup správný? Lze nechat zařízení zapnuté bez dozoru (možnost požáru)?

Přístroj používejte mimo prostory s hořlavinami, zákazníci běžně nechávají po skončení pracovní doby generování + působení přes noc.

12) Co je lepší pro použití (lépe vydensifikovaný pokoj - plísně, ale menší zátěž pro elektroniku a rostliny) - větší výkon a kratší čas nebo menší výkon po delší dobu?

Doporučuji větší výkon po krátkou dobu. Začněte podle naší tabulky po nějakou dobu třeba 14 dní. Vyhodnoťte a zkuste snížit nebo zvýšit frekvenci (jak často ozonujete) nebo dobu (jak dlouho ozonujete).

13) V některých místnostech je vícero rostlin či velký květináč ... co se stane s rostlinami, které budou vystaveny ozónu (např. 2 hod. provozu + x hod. do vyvětrání)?

Ozonování doporučujeme zbytečně nepřehánět doporučené hodnoty najdete viz odkaz. Dvě hodiny doporučujeme jen při odstraňování zápachů nebo při boji s plísní. Jako analogii uvádíme dezinfekci rukou - tu taky provedete malým množstvím a ne 0,5 litry dezinfekce. Ze zkušeností máme ověřeno, že rostliny přežijí naše doporučené hodnoty, ale hodně záleží na druhu rostlin, nemůžeme Vám to zaručit.

14) Lze ozonovat v místnosti, kde je akvárium s rybičkami?

Je to možné, nezapomeňte však po dobu ozonizace i následném působení ozonu (do jeho rozpadu) vypnout vzduchování i filtraci a akvárium zakrýt po celé ploše např. kartonem.

15) Chci se zeptat, jsou vhodné generátory ozonu z Vaších stránek k vyčištění bytových prostor od virů - rodina prodělala Covid.

Ano, generátory ozonu jsou vhodné právě pro tyto případy - vyčištění prostor od virů, bakterií a roztočů.  A to už jako prevence před nakažením nejen Covidem, ale i jako dezinfekce prostor po jeho prodělání.

16) Dá se u Vás generátor ozonu vyzvednout, nebo je možnost poslat to jen poštou?

Ano, vyzvednout si ho můžete osobně na místě v Ostravě, U Hrůbků 170/18, Ostrava Nová Ves nebo ho odesíláme přes kurýra PPL. Českou poštu pro doručení nepoužíváme.

17) Jak dlouho již prodáváte generátory ozónu a který by jste mi doporučili?

Prodáváme od 04.05.2018, můžete ověřit stáří domény na www.nic.cz.
Pro domácí použití si vystačíte s modely s výrobou ozonu do 10g/h (tedy G-10000). Silnější už jsou spíše pro průmyslové použití.